CENTRUM DIETETYCZNE SYLWETKA

O MNIE

mgr Monika Sajdok-Kostka

dietetyk kliniczny, psychodietetyk

 

Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, na którym uzyskałam tytuł dietetyka klinicznego oraz Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach, na której obroniłam tytuł magistra dietetyki (specjalizacja psychodietetyka).

Swoją wiedzę stale poszerzam poprzez uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach naukowych poruszających problematykę żywienia w zdrowiu i chorobie.

Doświadczenie zawodowe uzyskałam podczas pracy w kilku gabinetach dietetycznych, gdzie prowadziłam pacjentów z wieloma problemami zdrowotnymi. Ponadto odbyłam praktyki zawodowe w szpitalach w Tychach i Katowicach na oddziałach chorób wewnętrzych oraz poradniach dietetycznych, a także dzięki prowadzeniu warsztatów edukacyjnych w zakresie zasad żywienia.

W mojej pracy podchodzę do każdego pacjenta indywidualnie, staram się dobrze poznać historię jego choroby oraz wagi, aby dopasować zalecenia i program żywieniowy ze smacznymi i prostymi w wykonaniu posiłkami.

Wyznaję zasadę: „Aby schudnąć, trzeba jeść!”. Dobrze dobrana dieta, uwzględniająca zapotrzebowanie organizmu na energię i składniki odżywcze, występujące schorzenia, dolegliwości i alergie pokarmowe, a także tryb życia i preferencje smakowe, jest kluczem do osiągnięcia wymarzonej sylwetki i nie wymaga żadnych dodatkowych „wspomagaczy” czy suplementów.

W czasie całej kuracji pacjent uczy się zdrowych nawyków żywieniowych i pod tym kątem staram się go edukować. Dlatego po zakończeniu diety łatwiej zachować jej efekty, w przeciwieństwie do „diety cud”, która działa tylko na chwilę.

 

Monika Sajdok - ZnanyLekarz.pl

KONTAKT

Centrum Dietetyczne SYLWETKA

Rejestracja telefoniczna: 660 209 004

BRAK WOLNYCH MIEJSC DLA NOWYCH OSÓB DO KOŃCA TEGO ROKU.

Oświęcim, ul. Garbarska 1

(Przychodnia nr 4, piętro 1, pok. 111)

Tychy, ul. Sikorskiego 101

(Centrum Medyczne Paprocany, pok. 9)

Mysłowice, ul. Wyspiańskiego 19

(Przychodnia Czwórka, piętro 1, pok. 27)

Zgoda