CENTRUM DIETETYCZNE SYLWETKA

O MNIE

mgr Monika Sajdok-Kostka

dietetyk kliniczny

 Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, na którym uzyskałam tytuł dietetyka klinicznego oraz Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach, na której obroniłam tytuł magistra dietetyki. Swoją wiedzę stale poszerzam poprzez uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach naukowych poruszających problematykę żywienia w zdrowiu i chorobie.

W mojej pracy podchodzę do każdego Pacjenta indywidualnie, staram się dobrze przeanalizować jego stan zdrowia, wyniki krwi, aby skutecznie dopasować zalecenia i program żywieniowy ze smacznymi i prostymi w wykonaniu posiłkami.

Wyznaję zasadę: „Aby schudnąć, trzeba jeść!”. Dobrze zbilansowana dieta, uwzględniająca zapotrzebowanie organizmu na energię i składniki odżywcze, występujące schorzenia, a także tryb życia i preferencje żywieniowe, jest kluczem do osiągnięcia wymarzonej sylwetki.

W czasie całej kuracji Pacjent uczy się zdrowych nawyków żywieniowych i pod tym kątem staram się go edukować. 

Dieta ma być swego rodzaju drogowskazem, jak należy komponować posiłki, nie tylko na czas odchudzania, ale na stałe, tak aby zachować dobry stan zdrowia, sylwetkę i lepsze samopoczucie na lata.

Zależy mi, aby Pacjent nie miał poczucia, że jest na kolejnej ścisłej diecie, którą trzeba przetrwać, żeby osiągnąć efekt. Zmieniamy podejście do jedzenia. Staramy się aby było ono sycące, smaczne i jednocześnie pozytywnie wpływało na stan zdrowia. A efekt na wadze jest miłym skutkiem ubocznym. Po takim „kursie” żywienia, dieta, a raczej nowy sposób jedzenia, staje się czymś naturalnym, przyjemnym i Pacjent dochodzi do wniosku, że nie ma sensu wracać do starych nawyków żywieniowych! Dlatego też po zakończeniu diety łatwiej zachować jej efekty, w przeciwieństwie do restrykcyjnej „diety cud”, która ma działać tylko na chwilę.

 

Monika Sajdok - ZnanyLekarz.pl

KONTAKT

Centrum Dietetyczne SYLWETKA

Rejestracja telefoniczna: 660 209 004

UWAGA: BRAK WOLNYCH MIEJSC DLA NOWYCH OSÓB.

ZAPISY OTWARTE JEDYNIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY (TERMINY NA LIPIEC 2021)

Oświęcim, ul. Garbarska 1

(Przychodnia nr 4, piętro 1, pok. 111)

Tychy, ul. Sikorskiego 101

(Centrum Medyczne Paprocany, pok. 9)

Mysłowice, ul. Wyspiańskiego 19

(Przychodnia Czwórka, piętro 1, pok. 27)

Zgoda

Call Now Button